جمعه 27 فروردين 1400

بسمه تعالی

زندگی‌نامه خودنوشت دکتر كبري ناموران گرمي

 اينجانب در سال 1351 در شهرستان گرمي مغان در خانواده‌اي متوسط بدنيا آمدم. از سن 8 سالگي وارد فعاليت‌هاي قرآني شده و از 13 سالگی در مسابقات قرآن آموزش و پرورش شرکت کردم. در سن 15سالگي تدريس قرآن‌كريم را در سازمان تبليغات شهر شروع و همزمان به عنوان مسئول برنامه‌هاي صبحگاهي و گروه سرود مدرسه به فعاليت پرداختم. در سال 1366 در طرح بسيج سلامت كودكان سازمان بهداشت جهاني در ايران شركت كرده و سپس دوره امدادگري را با موفقيت به پايان بردم. تحصيلات ابتدايي، راهنمايي و دبيرستان را در سال 1370 در این شهرستان به پايان رساندم.

در سال 1370 بلافاصله بعد از اخذ مدرك ديپلم، موفق به قبولي در كنكور سراسري دانشگاه‌ها، در رشته پرستاري روزانه از دانشگاه علوم پزشكي تبريز گرديدم. به دليل بي‌علاقگي و عدم تناسب رشته تحصيلي با روحيه و شخصيتم از همان ابتدا به دنبال تغییر رشته بودم. كه متاسفانه به موقع موفق به اين مهم نگرديده و در خردادماه 1375 با موفقیت در امتحان نهایی (فاینال) پرستاری، مدرك ليسانس خود را اخذ کردم.

همزمان در دوره كارشناسي به فعاليت‌هاي دانشجويي- فرهنگي مشغول بوده و مسئوليت‌هاي مختلفي را در خوابگاه‌های دانشگاه از جمله مسئوليت تلفن‌خانه، مسئوليت تعاوني، مسئوليت شوراي خوابگاه، مسئول موقت خوابگاه جهت راه‌اندازي و سازماندهي دفتر مربوطه و... به عهده گرفتم. همچنین عضو شوراهاي دانشجويي دانشكده و دانشگاه، مسئول كار دانشجويي دانشجويان دانشكده، دبير سمينار سراسري راه زينب (س)، عضو كميته پيگيري سازمان نظام پرستاري كل كشور بوده، انجام كار دانشجويي در بيمارستان امام خميني تبریز، مجريگري برنامه‌هاي فرهنگي- اجتماعي و... را به عهده داشتم.

در دوره كارشناسي همچنان به فعاليت‌هاي قرآني ادامه داده و مقام‌هاي مختلفي را در اين زمينه كسب كردم. همچنين از سال 1372 همزمان با تأسيس مهد قرآن‌كريم استان، به عنوان مربي وارد مهد قران کریم استان آذربایجان شرقی شده و تدريس روخواني، حفظ، مفاهيم، قرائت، مربي‌گري، مسئوليت ارزيابي، مشاوره و... را در طول فعاليتم تا سال 1382 به عهده داشتم.

 در سال 1375 بنا به اعلام نياز معاونت دانشجويي- فرهنگي دانشگاه علوم پزشكي تبريز، بعنوان كارشناس فرهنگي دانشگاه، طرح خدمت پزشكان و پيراپزشكان خود را به مدت 5/2 سال گذراندم.

در سال 1381 بنا به پيشنهاد خودم و تأييد مديريت محترم مهد قران استان آذربایجان شرقی، تأسيس و راه اندازي طرح مطالعاتي مطهر و مديريت آن را به عهده گرفته، سپس به مربيگري و تدریس کتب شهید مطهری در اين طرح تا سال 1388 پرداختم.

در سال 1375 ازدواج کردم و حاصل اين ازدواج سه فرزند مي‌باشد. به دلیل اهمیت امر فرزندپروری برای مدت 7 سال از محیط‌های حرفه‌ای فاصله گرفته و در منزل به پرورش سه کودک خردسالم پرداختم. در این مدت صرفاً در کلاس زبان انگلیسی کانون زبان ایران شرکت کرده و ساعاتی را به فعالیت قرآنی در مهد قرآن کریم استان آ.ش می‌پرداختم.

همزمان با تربيت فرزندانم در طي سال‌هاي 1377 تا 1381در كلاس‌هاي كانون زبان ایران شركت كرده و در طي ده دوره موفق به آموزش زبان انگليسي شدم و همچنان در ساير مراكز به تكميل مهارت‌هاي زبان انگليسي خود پرداخته و در آزمون زبان عمومي دانشگاه تبريز در سال 1389موفق به كسب نمره قبولي گرديدم.

در طی دوره خانه نشینی تصميم به تغيير رشته و ادامه‌ی تحصيل داشتم و رشته‌هايي مانند علوم اجتماعي، پژوهشگري علوم اجتماعی، مديريت آموزشي، مديريت فرهنگي و... را مورد بررسي و مطالعه قرار دادم، تا رشته مناسب خود را پيدا كنم. در سال 1378 در مقطع كارشناسي ارشد رشته پ‍ژوهشگري در دانشگاه آزاد واحد تهران شمال با رتبه 3 پذيرفته شدم. ولي از اين رشته راضي نبودم. لذا همزمان با تربيت فرزندانم به مطالعه در مورد رشته‌ی مناسب خود ادامه می دادم. تا اين‌كه با الطاف الهی يك روز به دنبال مراجعه چند نفر جهت مشورت با اينجانب به صورت شهودی به رشته مشاوره روي آوردم. در همان سال (1384) با وجود بار سنگين زندگي، توانستم وارد دوره کارشناسی ارشد رشته مشاوره و راهنمائی در واحد علوم و تحقيقات تهران شوم.

علیرغم تحمل سختي‌هاي فراوان به دليل شرايط زندگي، تحصیل دور از محل سکونت، وجود سه فرزند خردسال و البتّه با همراهي، همكاري و حمايت همسر بزرگوارم، مدرك كارشناسي ارشد خود را در سال 1386 با معدل 18.28 اخذ نمودم.

همزمان با تحصیل در دوره کارشناسی ارشد، شروع به کارورزی در حوزه مشاوره و خدمات روان‌شناختي در مراكز مشاوره در تبریز کرده و خدمات حرفه ای خود را در مراکز مشاوره دانشگاه تبريز، رهنمون و یاوران رشد و درمانگاه‌هاي آريا و اطبا ادامه دادم.

در سال 1388 جمعي از همكاران روانشناس و مشاور را دور هم گرد آورده و شركت سلامت روان ياوران رشد 6485 تبریز را تأسيس و مديريت عامل (تا سال 1392) و ریاست هيات مديره (تاکنون) و مسئولیت مرکز مشاوره‌ی وابسته به آن (که هم اکنون نیز ادامه دارد) را به عهده گرفتم.

در سال 1389 در امتحان جامع علمي- حرفه‌اي روان‌شناسي سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران شركت كرده و موفق به كسب رتبه 3 گرديده و بعد از قبولی در مصاحبه تخصصی، پروانه تخصصی خود را در بهمن ماه همان سال اخذ کردم.

در مهرماه سال 1390، در اولين آزمون سراسري دكتري تخصصی در رشته مشاوره دانشگاه خوارزمي تهران (تربيت معلم تهران) پذيرفته شدم، آزمون جامع خود را در سال 1392 با موفقیت پشت سر گذاشته، در همان سال موفق به اخذ بورس تحصیلی داخل از وزارت علوم گردیده و در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان مشغول به تدریس شدم. سپس در 21 اسفند 1396 از رساله خود با عنوان «تعیین ابعاد و ارائه یک مدل برای پیوند عاطفی زوج‌ها» دفاع کردم.

از ابتداي دوره كارشناسي ارشد، تاكنون اجراي صدها سخنراني و كارگاه آموزشی را در سطح شهر تبریز، تهران و شهرهاي همجوار و صدا و سیمای تبریز به عهده داشته‌ام. بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد، از سال 1387 در دانشگاه پیام نور تبریز و از سال 1391 در دانشگاه آزاد واحد تبریز، از سال 1393 در دانشگاه غیرانتفاعی سراج و از سال 1392 در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان به تدریس دروس تخصصی مشاوره و روانشناسی اشتغال داشته‌ام.

بعد از فارغ التحصیلی در دوره دکتری تخصصی در بهمن ماه 1397 از بورسیه به مرتبه علمی استادیاری تبدیل وضعیت شده به عنوان هیأت علمی پیمانی در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان مشغول به کار شدم.

دکتر کبری ناموران گرمی

اردیبهشت 1398

 

کلیه حقوق این سامانه برای دانشگاه شهيد مدني آذربایجان محفوظ می باشد. مسئولیت صحت و مطالب درج شده توسط اساتید به عهده دانشگاه نمی باشد
Powered By : Didgah Roshan Sahand